Sekretarze Skarbu Państwa

Sekretarze Skarbu Państwa

Departamentowi Skarbu Stanów Zjednoczonych powierzono szeroki zakres obowiązków i funkcji. Oprócz funkcji monetarnych, takich jak budżety, podatki oraz produkcja i obieg waluty, Skarb Państwa nadzoruje również kluczowe funkcje w zakresie egzekwowania, rozwoju polityki gospodarczej i negocjacji traktatów międzynarodowych, by wymienić tylko kilka.

Daty doręczenia

Sekretarz

Mianowany przez

11 września 1789 - 31 stycznia 1795

Aleksander HamiltonWaszyngton

3 lutego 1795 - 3 marca 1797

Oliver Wolcott Jr.Waszyngton

4 marca 1797 - 31 grudnia 1800

John Adams

1 stycznia 1801 - 3 marca 1801

Samuel DexterJohn Adams

4 marca 1801 - maj. 13, 1801

Jefferson

14 maja 1801 - 3 marca 1809

Albert GallatinJefferson

4 marca 1809 - 8 lutego 1814

Madison

9 lutego 1814 - 5 października 1814

George W. CampbellMadison

6 października 1814 - 21 października 1816

Alexander J. DallasMadison

22 października 1816 - 3 marca 1817

William H. CrawfordMadison

4 marca 1817 - 6 marca 1825

Monroe

7 marca 1825 - 5 marca 1829

Ryszard RushJQ Adams

6 marca 1829 - 20 czerwca 1831

Samuel D. InghamJackson

8 sierpnia 1831 - 28 maja 1833

Louis McLaneJackson

29 maja 1833 - 22 września 1833

William J. DuaneJackson

23 września 1833 - 25 czerwca 1834

Roger B. TaneyJackson

1 lipca 1834 - 3 marca 1837

Levi WoodburyJackson

4 marca 1837 - 3 marca 1841

Van Buren

4 marca 1841 - 4 kwietnia 1841

Thomas EwingNS. Harrison

5 kwietnia 1841 - 11 września 1841

Tyler

13 września 1841 - 1 marca 1843

Walter NapastnikTyler

8 marca 1843 - 2 maja 1844

John C. SpencerTyler

4 lipca 1844 - 4 marca 1845

George M. BibbTyler

5 marca 1845 - 7 marca 1845

Polk

8 marca 1845 - 5 marca 1849

Robert J. WalkerPolk

8 marca 1849 - 9 lipca 1850

William M. MeredithTaylor

10 lipca 1850 - 22 lipca 1850

Wypełnijwięcej

23 lipca 1850 - 6 marca 1853

Thomas CorwinWypełnijwięcej

7 marca 1853 - 6 marca 1857

James GuthriePrzebić

7 marca 1857 - 8 grudnia 1860

Howell CobbBuchanan

12 grudnia 1860 - 14 stycznia 1861

Philip F. ThomasBuchanan

15 stycznia 1861 - 6 marca 1861

John A. DixBuchanan

7 marca 1861 - 30 czerwca 1864

Łosoś P. ChaseLincoln

5 lipca 1864 - 3 marca 1865

William P. FessendenLincoln

9 marca 1865 - 15 kwietnia 1865

Hugh McCullochLincoln

16 kwietnia 1865 - 3 marca 1869

A. Johnsona

12 marca 1869 - 16 marca 1873

George S. BoutwellDotacja

17 marca 1873 - 3 czerwca 1874

William A. RichardsonDotacja

4 czerwca 1874 - 20 czerwca 1876

Benjamin H. BristowDotacja

7 lipca 1876 - 3 marca 1877

Lot M. MorrillDotacja

4 marca 1877 - 9 marca 1877

Hayes

10 marca 1877 - 3 marca 1881

John ShermanHayes

8 marca 1881 - 19 września 1881

William WindomGarfield

20 września 1881 - 13 listopada 1881

Artur

14 listopada 1881 - 4 września 1884

Charles J. FolgerArtur

5 września 1884 - 30 października 1884

Walter Q. GreshamArtur

31 października 1884 - 3 marca 1885

Hugh McCullochArtur

4 marca 1885 - 7 marca 1885

Cleveland

8 marca 1885 - 31 marca 1887

Daniel ManningCleveland

1 kwietnia 1887 - 6 marca 1889

Charles S. FairchildCleveland

7 marca 1889 - 29 stycznia 1891

William WindomB. Harrison

25 lutego 1891 - 3 marca 1893

Karol FosterB. Harrison

4 marca 1893 - 6 marca 1893

Cleveland

7 marca 1893 - 3 marca 1897

John G. CarlisleCleveland

4 marca 1897 - 5 marca 1897

McKinley

6 marca 1897 - 14 września 1901

Lyman J. GageMcKinley

5 września 1901 - 31 stycznia 1902

T. Roosevelta

1 lutego 1902 - 3 marca 1907

LM ShawT. Roosevelta

4 marca 1907 - 7 marca 1909

George B. CortelyouT. 8, 1909 - 5 marca 1913

Franklin MacVeaghTaft

6 marca 1913 - 15 grudnia 1918

W.G. McAdooWilsona

16 grudnia 1918 - 1 lutego 1920

Szkło CarteraWilsona

2 lutego 1920 - 3 marca 1921

David F. HoustonWilsona

4 marca 1921 - 2 sierpnia 1923

Andrew W. MellonHarding

3 sierpnia 1923 - 3 marca 1929

Coolidge

4 marca 1929 - 12 lutego 1932

Odkurzacz

13 lutego 1932 – 4 marca 1933

Ogden L. MillsOdkurzacz

5 marca 1933 - 31 grudnia 1933

William H. WoodinF.D. Roosevelta

1 stycznia 1934 - 12 kwietnia 1945

Henry Morgenthau Jr.F.D. Roosevelta

12.04.1945 - 22.07.1945

Truman

23 lipca 1945 - 23 czerwca 1946

Fred M. VinsonTruman

25 czerwca 1946 - 20 stycznia 1953

John W. SnyderTruman

21 stycznia 1953 - 29 lipca 1957

George M. HumphreyEisenhower

29 lipca 1957 - 20 stycznia 1961

Robert B. AndersonEisenhower

21 stycznia 1961 - 22 listopada 1963

C. Douglas DillonKennedy

22 listopada 1963 - 1 kwietnia 1965

FUNT. Johnson

1 kwietnia 1965 - 20 grudnia 1968

Henry H. FowlerFUNT. Johnson

21 grudnia 1968 - 20 stycznia 1969

Joseph W. BarrFUNT. Johnson

22 stycznia 1969 - 10 lutego 1971

David M. KennedyNixon

11 lutego 1971 - 12 czerwca 1972

John B. ConnallyNixon

12.06.1972 - 8.05.1974

George P. SchultzNixon

8 maja 1974 - 9 sierpnia 1974

William E. SimonNixon

9 sierpnia 1974 - 20 stycznia 1977

Bród

23 stycznia 1977 - 4 sierpnia 1979

W. Michael BlumenthalFurman

7 sierpnia 1979 - 20 stycznia 1981

G. William MillerFurman

22 stycznia 1981 - 1 lutego 1985

Donald T. ReganReagana

4 lutego 1985 - 17 sierpnia 1988

James A. Baker, IIIReagana

15 września 1988 - 19 stycznia 1989

Mikołaj F. BradyReagana

20 stycznia 1989 - 17 stycznia 1993

G.H.W. Krzak

20 stycznia 1993 - 22 grudnia 1994

Lloyd M. BentsenClinton

11 stycznia 1995 - 2 lipca 1999

Robert E. RubinClinton

2 lipca 1999 - 20 stycznia 2001

Lawrence H. SummersClinton

20.01.2001 - 31.12.2002

Paul H. O`NeillG.W. Krzak

03.02.2003 - 30.05.2006

John W. SnowG.W. Krzak

30 maja 2006 - Obecnie

Henry M. Paulson Jr.G.W. Krzak

Alexander Hamilton, pierwszy sekretarz skarbu, jest często uważany za najwybitniejszego w historii Ameryki. Andrew W. Mellon, który służył pod republikańskimi administracjami Hardinga, Coolidge'a i Hoovera, jest czasami uważany za drugiego.